مقایسه3 پروژه شخصی ساز تریتیومVIP و تندیس اقاقیا و رونیکاپالاس در منطقه22 تهران

8نفر 1402/11/25 323

مقایسه3 پروژه شخصی ساز تریتیومVIP و تندیس اقاقیا و رونیکاپالاس در منطقه22 تهران

سخن اول و بررسی اجمالی

همونطور که در تمامی مطالب عرض شد منطقه22 تهران (چیتگر) به دلایل مختلفی از جمله وجود دریاچه چیتگر،بازار بزرگ ایران(ایرانمال)،باغ ملی گیاه شناسی و رو به رشد بودن منطقه،سازنده های به نام زیادی پا به عرصه ساخت و ساز منطقه22 گذاشته اند.از مهندس پژمان جوزی تا مهندس عباس گلوی و شرکت نیکان سازه سدید (مهندس داهیم)و حاج رحیم قربانی که سازنده های قدرتمند کلانشهر تهران هستند همگی با دید باز و آینده نگری که دارند منطقه چیتگر رو انتخاب کردند و پروژه های شخصی ساز خودشون رو شروع کردند.در این مطلب میخوایم پروژه های این بزرگواران که به جرات وزنه سنگین انبوه سازی در ایران هستند رو بررسی کنیم و نظر کارشناسی در مورد مسائل مربوط هر پروژه اعلام کنیم.

موقعیت مکانی پروژه های تریتیوم VIPوتندیس اقاقیا و رونیکا پالاس

هر 3 پروژه در موقعیت های خوب منطقه 22 تهران قرار گرفته اند.اول از شهرک راه آهن (شهرک گلستان غربی) در شرق منطقه شروع میکنیم.

شهرک راه آهن که جز مناطق تقریبا با عمر 30 ساله در غرب تهران هست از بافت ساختمان هایی با 3 طبقه مسکونی تشکیل شده که این خود باعث شکل زیبا و یکدست این منطقه شده است.

در سالیان اخیر با افزایش قیمت زمین و اشباع زمین و ملک در مناطق همجوار،ارزش زمین ها و واحدهای شهرک راه آهن بیش از پیش بیشتر شد و با ساخت ساختمان های 3طبقه با متراژ بزرگ و خیلی لوکس این منطقه به یک منطقه لوکس با قیمت های بالا تبدیل شد.

با این توضیحات که عرض شد میرسیم به جای قرارگیری 2تا از پروژه های شخصی ساز و به نام، پروژه تریتیوم VIP و پروژه تندیس اقاقیا 

  • پروژه تندیس اقاقیا با مالکیت مهندس گلوی در قلب منطقه شهرک راه آهن یعنی بلوار کاج قراردارد و از نظر موقعیت مکانی بسیار عالیست.در زمان نگارش این مطلب اسکلت برجها کامل تکمیل شده و با بازدید میدانی از طبقات پروژه،بدلیل قرارگیری در بین ساختمان های 3 طبقه شهرک،دید و ویو برج فوق العادس.

 

  • پروژه تریتیوم VIP هم باز در همین محدوده قرار دارد و جای قرارگیری آن تقاطع بلوار گلها و هوانیروز میباشد.این پروژه هم به همان دلایلی که عرض شد از دید بی نظیری برخوردارس.

نکته حائز اهمیت این است که به دلیل قرارگیری این دو پروژه در قسمت لوکس و گران منطقه22 ، رشد قیمت این پروژه ها بسیار عالی خواهد بود و از ارزش افزوده خوبی برخوردار خواهد بود.

 

  • پروژه رونیکا پالاس اما در بخش جنوب غربی دریاچه چیتگر،محله بلوار کوهک قرار گرفته است.محله کوهک به دلایل زیادی تاپ لوکیشن منطقه میباشد.دلایل این برتری دسترسی به 3شاهراه اصلی تهران،فاصله منطقی نسبت به دریاچه چیتگر و ساخت برج های لوکس در محدوده بلوار کوهک میباشد.

قیمت برج های ساخته شده به دلایل ذکر شده بالاتر از قیمت نرمال منطقه هست و به همین علت برآورد رشد قیمتی در پروژه رونیکا پالاس بالاست.

متریال و مصالح استفاده شده در 3 پروژه لوکس منطقه22 تهران

  • پروژه تندیس اقاقیا همانطور که ذکر شد در مرحله اتمام اسکلت و سفت کاری هست به همین دلیل خیلی راحت میشه گفته های سازنده را با آنچه در واقعیت رخ داده مقایسه کرد.پروژه تندیس اقاقیا از بهترین اسکلت موجود،سقف عرش فولادی عایق دار و بلوک ها و دیوارهای چند لایه عایق حرارتی و صوتی ساخته شده است.متریالی که دپو شده و یا در حال خریداری هست به جرات بهترین های بازار ساخت و ساز هستند
  • پروژه تریتیوم VIP هم با ساخت پروژه های برج تریتیوم 1 و تریتیوم 2 نشان داد که در زمینه ساخت و متریال کم نمیزارد که هیچ،سنگ تموم هم میزارد.شما با بازدید از برج تریتیوم1 در غرب دریاچه چیتگر متوجه کیفیت ساخت بالا و استفاده از بهترین مصالح ساخت و تکنولوژی روز میشود.حال شرکت نیکان سازه سدید ادعا دارد پروژه تریتیوم VIP یک سر و گردن از هرچه تاحالا ساخته بالاتر است و به معنای واقعی کلمه VIP خواهد بود.
  • همانطور که اعلام شد،شرکت ابنیه سازان مقاوم قربانی پروژه های زیادی ساخته و تحویل مالکین داده طبق صحبت با مالکین اون ساختمان ها و رصد میدانی نگارنده این مطلب،پروژه های این سازنده بیشتر روی سرعت ساخت تمرکز دارند و کمتر به متریال ساخت توجه شده است.در این پروژه ها لابی ها شیک و مجلل ساخته میشود ولی واحدها و دیگر مشاعات کاملا معمولی ساخته و تحویل شده.برآورد ما با توجه به سرعت ساخت بالای پروژه رونیکا پالاس کوهک این هست که این پروژه هم خیلی مدرن،لوکس و با مصالح درجه یک نباشد.

سرعت ساخت در 3 پروژه شخصی ساز منطقه22 چیتگر

  • اول با پروژه تندیس اقاقیا شروع میکنیم،این پروژه سرعت ساخت مناسبی دارد ولی خیلی پرسرعت نیست.با توجه به این که در زمان نگارش این مطلب پروژه در مرحله اتمام سفت کاری میباشد و سازنده تحویل 2 ساله اعلام کرده خود نشانگر این است که این پروژه از سرعت کاملا معمولی برخوردار میباشد.
  • پروژه تریتیوم VIP همچون دیگر پروژه های شرکت نیکان سازه سدید از سرعت بالایی برخوردار است و شما اگر در منطقه22 تهران دیگر پروژه های این شرکت رو رویت کرده باشید گواه بر این مطلب میباشد
  • پروژه رونیکااا پالاس واقعا در این زمینه بی نظیر است،طبق رصد مداوم ما از این پروژه روند کار فوق العاده میباشد.به جرات در هر ساعت شبانه روز تعداد زیادی مهندسین و کارکنان بخش ساخت و ساز و ماشین های سنگین حامل مصالح در پروژه دیده میشود.

جمع بندی نهایی بررسی 3 پروژه شخصی ساز در چیتگر

سعی کردیم در این مطلب اطلاعات کافی در مورد شرایط هر 3 پروژه معتبر و شخصی ساز در منطقه22 تهران خدمتتون عرض کنیم.مطمئنا نقاط ضعف و قوت در همه ی این پروژه ها وجود دارد که ماسعی کردیم به آن بپردازیم.حال تصمیم نهایی و انتخاب با شماست.

نگارنده: پدرام افشار


مرادی نسب 2 هفته و 2 روز قبل

حتی مقاله ها هم واسه پروژه های شخصی ساز و لاکچری هست و فکر قشر ضعیف جامعه نیستید

پدرام افشار 1 هفته و 6 روز قبل

سلام وقت بخیر و ارادت تمام اقشار جامعه عزیزان ما هستند،مطمئنا در اسرع وقت راجع به پروژه های دیگر با بودجه های مختلف مطالبی خدمتتون ارائه میشود.

غلامرضا رئوفی 2 هفته و 2 روز قبل

ممنون از مطلب مفید آقای افشار فقط خواهشا راجب پروژه های ارزان قیمت تر در چیتگر همچین مطالب مفیدی ارائه کنید

پدرام افشار 1 هفته و 6 روز قبل

سلام وقت بخیر و ارادت ممنون از لطف شما،حتما راجع به همه ی پروژه های معتبر مقالاتی ارائه میشود.