شهرک امید دژبان

بدون امتیاز

شهرک امید دژبان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شهرک امید دژبان

شهرک امید دژبان که توسط تعاونی مسکن ارگان ارتش ساخته شده است، در شمال غرب تهران و در منطقه 22 واقع شده و جزء قدیمی ترین شهرک های این منطقه به حساب می آید که قدمت 12 ساله دارد. 

موقعیت مکانی شهرک امید دژبان

شهرک امید دژبان در شرق منطقه ٢٢ و در ضلع شمالی بزرگراه همت واقع شده است. 

دسترسی شهرک امید دژبان به امکانات شهری

دسترسی به بزرگراه‌های همت، حکیم و آزادگان یکی از امتیازات ویژه شهرک امید دژبان می باشد به طوری که باعث شده تا ساکنین بتوانند از طریق این شاهراه ها بدون ترافیک و یا با حداقل بار ترافیکی به دیگر مناطق تهران دسترسی داشته باشند. 
از دسترسی های مهم دیگر این شهرک میتوان به  دسترسی به بلوار هاشم زاده  شهرک گلستان اشاره کرد که رفت و آمد آسان درون منطقه را برای اهالی فراهم کرده است. همچنین نزدیکی به مجموعه های تفریحی و تجاری مختلف چون دریاچه و پارک جنگلی چیتگر، آبشار تهران، لتمان کن، مجموعه تفریحی هزار و یک شهر و مرکز خرید ایران مال باعث شده که این شهرک به منطقه ای مناسب برای زندگی تبدیل شود. 

مشخصات شهرک امید دژبان

شهرک امید دژبان، اولین شهرک در خاورمیانه است که توانسته استانداردهای بین‌المللی ایزو 9001 در مدیریت کیفیت و ایزو 14001 در سلامت محیط زیست و تندیس طلایی GIC انگلستان را دریافت کند. مجموعا ٢٨ ساختمان ۴ طبقه در این شهرک قرار دارد که در هر کدام از طبقات این ساختمان ها ۴ واحد مسکونی 2 و یا 3 خواب تعبیه شده است که در کل می توان گفت این شهرک دارای٨۵٠ واحد مسکونی با متراژ متفاوت بین ٧۵ تا ١٣٠ متر می باشد.
در ساخت واحدهای مسکونی این شهرک دو نوع سازه به کار رفته است، برخی واحدها دارای اسکلت فلزی و نمای سنگ بوده و اسکلت دیگر واحدها بتنی و با نمای سیمانی می باشد. 
شهرک امید دژبان در ارتفاعات قرار دارد و همین موضوع باعث شده که ساکنین این شهرک آب و هوای بهتری را نسبت به دیگر ساکنین مناطق مختلف تهران تجربه کنند. همچنین ویوی بی نظیر رشته کوههای البرز و دریاچه چیتگر از ویژگی های مهم واحدهای این شهرک می باشد.

امکانات رفاهی موجود در شهرک مسکونی امید دژبان

از امکانات موجود در این شهرک که با توجه به قدمت این واحدها، باعث رفع نیازهای ساکنین شده و این مجموعه را به مکانی مناسب برای زندگی تبدیل کرده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجهز بودن تمامی واحد های مسکونی واقع در شهرک به پارکینگ و انباری
  • وجود آسانسور در برخی از بلوک ها 
  • وجود انواع واحدهای تجاری داخل شهرک
  • بازارچه میوه و تره بار