تحلیل شهرک مروارید شهر منطقه 22

با توسعه ی منطقه 22 تهران پس از نزدیک به یک دهه و افزایش برج سازی در اطراف دریاچه، نظر سازندگان هوشمند به چند بخش از منطقه متمرکز شد که اصلی ترین آنها غرب دریاچه بود. به ترتیب اگر بگوییم پس از شهرک مسکونی چیتگر و شهرک شهید خرازی ، که در پست هایی جداگانه به آنها اشاره کرده ایم، غربی ترین و درواقع بکرترین بخش منطقه 22، شهرک مرواریدشهر است. شهرکی بسیار نوپا و مدرن با پیش بینی تمامی امکانات و زیرساختهای شهری که از مجموع 54 برج 25 تا 30 طبقه تشکیل شده است که از این تعداد حدود یک دهم نزدیک به تحویل بوده و بقیه در مراحل مختلف ساخت می باشند. شهرک مرواریدشهر مابین بزرگراه شهید خرازی و شهید همدانی قرار گرفته است و دسترسی های بسیار آسانی به این دو بزرگراه به علاوه اتوبان آزادگان و جاده تهران-کرج دارد. 
مهم ترین نکته شهرک مرواریدشهر سلامت و اصالت زمین های آن می باشد که تماما توسط شهرداری پلاک بندی شده و به تعاونی های مختلف واگذار شده است. سازندگان شهرک مرواریدشهر با درنظرگیری بیشترین درصد رفاه نسبی جهت ساکنین در طراحی و اجرای واحدها و مشاعات سعی بر این داشته اند که شهرکی بنا کنند که از دیگر شهرک های ساخته شده در منطقه 22 حرفهای بیشتری برای گفتن داشته باشند. شما در شهرک مرواریدشهر می توانید واحد خود را از متراژ حدود 90 متر به بالا انتخاب کنید. برخی از پروژه ها که توسط تعاونی های سازنده ساخته می شوند طبق سیاق تعاونی های مسکن، قابلیت انتخاب طبقه و جهت از ابتدا را ندارند و در انتهای کار براساس خوشحسابی در پرداخت اقساط به هر عضو اولویتی داده می شود و اعضا طبق اولویت شان نسبت به انتخاب واحد خود اقدام می کنند. اما برخی از پروژه های شخصی ساز مطمئن نیز وجود دارند که از همان ابتدا قیمت ساخت شان قطعی است و جانمایی طبقه و جهت واحد برای خریدار مشخص می شود. یکی از مزیت های خرید یا سرمایه گذاری در شهرک مرواریدشهر تنوع انتخاب برای خریداران و سرمایه گذاران است. شما چه از تعاونی قصد پیش خرید داشته باشید چه از سازنده شخصی، لازم نیست خود را به یک یا دو انتخاب محدود کنید و برای هر سلیقه و میزان بودجه ای تنوع گسترده ای از پروژه ها، پیش روی شما باز است. 
از دیگر مزایای شهرک مروارید شهر تخصص و تجربه ی سازندگان این شهرک می باشد. با کمی تحقیق درمی یابید که حدود 90 درصد سازندگانی که در شهرک مرواریدشهر فعالیت می کنند، کارنامه ای حداقل مابین 2 تا 3 پروژه ساخته شده در منطقه 22 دارند و به نوعی قلق کار و سلیقه مشتریان این منطقه را در چنته دارند. بنابراین از ابتدا بازار هدف خود را می شناسند و طبق همان بازار هدف سیاستگزاری کرده و عملیات ساخت و ساز خود را انجام می دهند. از طرفی سازنده ای که اولین تجربه ی خود را در یک منطقه از سرمی گذراند بسیار متفاوت خواهد بود نسبت به سازنده ای که در همان منطقه 1 یا 2 برج ساخته و به اعضای خود واگذار کرده و ایرادهای احتمالی اش را فهمیده است. 
هم اکنون شهرک مرواریدشهر در منطقه 22 تهران، هماوردی است از سازندگان خوشنام و باسابقه منطقه 22 که مثل روز برایشان روشن است، شهرک مرواریدشهر یعنی آیینه ی تمام نمای فردای منطقه 22. 

نگارنده ؛ اردشیر کسری