پهنه b شهرک چیتگر

8نفر

پهنه b شهرک چیتگر

پهنه سروستان (B)

پهنه سروستان یا همان پهنه B شهرک چیتگر به نوعی طلایه دار نوعی از عرضه ملک طی یک دهه گذشته در منطقه 22 بود که مدل سهامی در کاربری مسکونی را در منطقه و شهرک چیتگر باب نمود. در پهنه B در کل تعداد 15 برج دوقلو که به برج های پروانه ای شکل معروف هستند، وجود دارند که به این صورت تقسیم شده اند: برج های G1 تا G4 که از سرو1 تا سرو8 نامگذاری شده اند. به این صورت: برج G1 (سرو 5 و 6)، برج G2 (سرو 1 و 2)، برج G3 (سرو 3 و 4) و برج G4 (سرو 7 و 8) که هر 4 برج بال غربی دارای 36 طبقه و بال شرقی 34 طبقه هستند با تعداد واحدهای از 434 تا 494 واحد. همچنین از دیگر برج های پهنه B به شرح زیر است؛
برج B1 (سرو 9 و 10)
برج B3 (سرو 11 و 12)
برج D (سرو 13 و 14)
برج D2 (سرو 15 و 16)
برج D3 (سرو 17 و 18)
و برج های N1 تا N6 که از تمام این 15 برج دو برج G1 و G3 از ابتدا به صورت آزاد با طبقه و جهت و متراژ مشخص و البته قیمت قطعی به فروش رفته است و طبق موعد مقرر تحویل می شوند. مابقی 13 برج بعدی که بیشتر مدنظر هستند به صورت بسته های سهامی 33 و 63 متری به اعضا واگذار گردیدند که این بسته های سهامی به صورت قدرالسهم مسکونی قابل تجمیع از یک واحد مسکونی در پهنه B که متراژش می تواند از 75 تا 400 متر باشد، توسط اعضا ثبت نام و اقساط آن به صورت دوره ای پرداخت گردید. اعضای ثبت نامی توسط بتاجا براساس خوشحسابی در پرداخت اقساط اولویت بندی شدند و طبق رتبه اعلامی توسط تعاونی انتخاب واحد نمودند که هم اکنون بجز دو برج G1 و G3 که از ابتدا آزاد فروش بوده اند، برج های G2 ، G4 ، B1 ، B3 ، D1 ، D2 و D3 نیز یا انتخاب واحدشان تمام شده و یا در حال انتخاب واحد می باشند. مابقی برج ها نیز براساس رتبه بندی اعضا توسط تعاونی، اعلام و انتخاب واحد می شوند. 
پهنه B شهرک چیتگر یکی از بهترین موقعیت های مکانی در منطقه را داراست. بازار بزرگ ایران (ایران مال) دقیقا در ضلع شرقی این پهنه قرار گرفته است. ضلع شمالی پهنه بوستان، دقیقا شمال بزرگراه خرازی شهربازی و مجموعه هزار و یک شهر در حال احداث می باشد. از جنوب نیز پهنه B در مجاورت محور تجاری چهارباغ قرار دارد و ضلع غربی این پهنه نیز بلوار پژوهش، بزرگراه همدانی را به بزرگراه خرازی وصل می کند. 
پهنه بوستان یا پهنه B شهرک چیتگر از این نظر که اعضا با حداقل سرمایه و به صورت اقساط می توانستند وارد پروژه شده و متناسب با بودجه شان سهام یک آپارتمان مسکونی را خریداری کرده و پس از آن نسبت به اضافه کردن متراژ به واحدشان و تجمیع سهام ها اقدام به انتخاب واحد خود کنند، یکی از پرطرفدارترین گزینه های سرمایه گذاری در منطقه 22 به شمار می رفت و همچنان نیز سهام هایی که انتخاب واحدشان نزدیک است خریداران خود را دارند و البته که واحدهایی که از تجمیع سهام های رتبه بالایی ها انتخاب طبقه و جهت شده اند، می توان گفت از خوش نقشه ترین و بهترین واحدهای موجود در پهنه B شهرک چیتگر و منطقه 22 می باشند. 

نگارنده ؛ اردشیر کسری