بلوار کوهک

4نفر

بلوار کوهک

تحلیل بلوار کوهک در منطقه 22

شرقی ترین بخش منطقه 22 به بلوار کوهک ختم می شود. بخشی که بعد از زمین های دور دریاچه نظر سازندگان منطقه 22 را جلب کرد و کمی با فاصله از زمین های اطراف دریاچه خلیج فارس در حال پیشرفت و تکمیل شدن پروژه های در حال ساخت می باشد. زمین های بلوار کوهک از موقعیت ویژه ای برخوردار هستند و پیشرفت مطلوبی در انتظار سرمایه گذاران می باشد. بلوار کوهک با داشتن بسترهای لازم جهت ایجاد زیرساخت های زیربنایی پذیرای پروژه های مسکونی زیادی شده است که اغلب مربوط به تعاونی مسکن سازمان ها و ارگان های دولتی می باشد که بیشتر این تعاونی ها در بلوار کوهک دارای کارنامه موفقی هستند به این معنی که حداقل یک پروژه ی اجرا و تحویل شده در این بخش دارند که این خود کارنامه ی موفقی برای این تعاونی ها محسوب می شود. 
یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در بلوار کوهک روند رو به رشدی است که این بخش از منطقه 22 در حال طی کردن آن می باشد. به این معنی که با ساخته و تحویل شدن چندین پروژه ی موفق از جمله شهرک یاس2 یا زیتون و ساکن شدن اعضای این پروژه ها، پدیده ی شهریت در این بخش در حال شکل گیری و تقویت است و وجود چنین جمعیتی با خود نیاز به ایجاد زیرساخت های شهری را در ذهن سازندگان ایجاد می نماید و این دقیقا روندی است که در بلوار کوهک در حال شکل گیری است. ساخت مجتمع بزرگ تجاری اداری طوبی در بلوار کوهک دقیقا یکی از شاخص ترین گواه های این ادعا می باشد. 
مزیت دیگر پروژه های در حال ساخت بلوار کوهک نزدیکی به ایستگاه مترو چیتگر و دسترسی های آسان به بزرگراه های آزادگان، شهید خرازی و شهید همدانی می باشد که برای ساکنین و سرمایه گذاری در منطقه 22 از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آیتم دسترسی و همینطور نزدیکی به امکانات رفاهی و خدماتی امروزه از پراهمیت ترین آیتم های خریداران و سرمایه گذاران جهت انتخاب واحد مسکونی می باشد. 
از مهم ترین پروژه های ساخته شده و در حال ساخت در بلوار کوهک می توان به موارد زیر اشاره نمود؛
شهرک زیتون، برج های هواپیمایی کشوری، برج مجلل ترنج، برج نیلوفر، برج اساتید، برج  فرهیختگان، برج نسترن، پروژه فرزانگان، پروژه های نارنجستان 1 و 2، برج مجلل آترا، برج مدیران، پروژه مدیران2، پروژه لوکس کوهک، پروژه کارکنان بانک سپه و ... ده ها پروژه در حال ساخت و برج های ساخته شده ی دیگر که نشان از توسعه ی رو به رشد و سریع در بلوار کوهک می دهد و در آینده ای نه چندان دور بخش بلوار کوهک از منطقه 22 تبدیل به یکی از خوش نشین ترین بخش های منطقه 22 با همجواری پارک چیتگر خواهد شد.