پهنه c شهرک چیتگر

8نفر

پهنه c شهرک چیتگر

پهنه C یا نارنجستان شهرک چیتگر

در پهنه نارنجستان یا همان پهنه C هشت برج 30 و 40 طبقه توسط 4 تعاونی ارتش در حال ساخت می باشند که در ادامه به شرح هر یک از آنها می پردازیم. البته هر پروژه در مطلبی جداگانه نیز به طور کامل مورد بررسی و تحلیل کارشناسی قرار خواهد گرفت. برج های پهنه C شهرک چیتگر به شرح زیر می باشند:


برج های چهارگانه نیروی زمینی ارتش پهنه نارنجستان؛

4 برج 40 طبقه توسط تعاونی مسکن اداره مهندسی نیروی زمینی ارتش در پهنه نارنجستان برای اعضای نیروی زمینی ساخته می شوند که برج های نارنج 1 و 2 در مرحله اتمام نازک کاری و نما میباشد برج نارنج 3 در مرحله اجرای اسکلت است و برج نارنج 4 نیز برج نارنج 8 میباشد که مشارکت ارتش با شرکت نپاسازه میباشد. پروژه چهارگانه نیروی زمینی از فعال ترین پروژه های منطقه 22 بوده و واحدهایش در 4 تیپ 93 متری (یکخوابه)، 110 و 121 متری (دوخوابه) و 135 متری (سه خوابه) طراحی شده اند که در تمام طبقات از همه تیپ ها واحد جهت انتخاب اعضا وجود دارد. اعضای تعاونی نیروی زمینی ارتش تنها متراژ واحدشان را انتخاب کرده اند و انتخاب طبقه و جهت واحد در انتهای کار و منوط به خوش حسابی هر عضو در پرداخت اقساط و رتبه بندی توسط تعاونی می باشد. هر عضو طبق رتبه اعلامی تعاونی نسبت به انتخاب طبقه و جهت واحد خود اقدام می نماید. تحویل واحدهای پروژه نیروی زمینی طبق محاسبات تعاونی سازنده اش، سال 1403 اعلام شده است که باتوجه به سرعت پیشرفت کار در این پروژه، تحویل واحدها طبق تاریخ مقرر دور از ذهن نمی باشد. 


برج نیروی هوایی (H2) شهرک چیتگر؛

برج 29 طبقه H2 در دو بال توسط تعاونی مسکن مرکزی نیروی هوایی ارتش در حال ساخت می باشد. این تعاونی بجز این پروژه، ساخت برج دیگری به نام B6 را که مختص خلبانان نیروی هوایی ارتش می باشد، در پهنه A شهرک چیتگر برعهده دارد که به این پروژه نیز در مطلبی جداگانه به تفصیل خواهیم پرداخت. برج H2 شهرک چیتگر در مرحله دیوارچینی است و در سال 97 توسط اعضا انتخاب واحد شده و تمامی اعضا علاوه بر متراژ، طبقه و جهت واحدشان را براساس اولویت بندی اعلامی تعاونی انجام داده اند. متراژ واحدهای این پروژه از 75 تا 157 متر است و تحویل پروژه طبق برآورد تعاونی نیمه دوم سال 1403 می باشد. موقعیت مکانی برج نیروی هوایی شهرک چیتگر از مزایای این پروژه می باشد، چرا که برج H2 در جنوبی ترین لاین پهنه C قرار گرفته است و باغ ملی گیاهشناسی بدون هیچگونه مانعی در برابر دیدگان ساکنین این برج، مخصوصا واحدهای جنوبی گسترده خواهد شد. 

برج مرجان پهنه سی؛

برج 42 طبقه دوقلوی مرجان توسط تعاونی مسکن معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش در مرحله اجرای اسکلت و سقف به صورت همزمان در حال ساخت می باشد. تحویل برج مرجان طبق محاسبات تعاونی نیمه دوم سال 1405 می باشد و واحدهای این پروژه در 5 تیپ 80 ، 105، 120، 130 و 150 متری از یک تا سه خوابه جمعا به تعداد 474 واحد طراحی شده است به گونه ای که در هر طبقه از هر تیپ واحد بین 2 تا 4 واحد وجود دارد. برج مرجان علاوه بر مرتفع ترین برج منطقه، یکی از لوکس ترین و خاص ترین پروژه ها در سطح شهرک چیتگر و حتی منطقه 22 می باشد که یکی از شاخص ترین امکاناتش ساخت نیروگاه برق اختصاصی (CHP) برای واحدهای برج مرجان می باشد که علاوه بر تامین برق و حرارت کل واحدهای برج، با فروش مازاد برق تولیدی اش و تزریق به شبکه برق منطقه، اعضای پروژه از پرداخت هزینه برق، حرارت و شارژ ساختمان معاف می باشند. 


برج های پدافند هوایی پهنه c ؛

دو برج 30 و 40 طبقه ی C و H مربوط به اعضای تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیاء   (ص) ارتش در پهنه C شهرک چیتگر در مرحله ی فونداسیون و اجرای اسکلت می باشند که تحویل آنها نیمه اول سال 1402 پیش بینی شده است. ساخت پروژه برج های پدافند را یکی از سازندگان بنام منطقه 22 برعهده دارد و پروژه پدافند به صورت مشارکتی بین تعاونی و سازنده در حال اجرا می باشد. هر عضو از اعضای تعاونی پدافند دارای 50 الی 60 متر سهام مسکونی می باشد که برای این متراژ مبلغ 46 میلیون تومان به تعاونی واریز نموده است و تا زمان تحویل از پرداخت هرگونه اقساط معاف می باشد. در پایان پروژه اعضا می توانند با اضافه کردن دفترچه و یا پرداخت اضافه متراژ، انتخاب واحد نمایند. متراژ واحدهای پروژه پدافند از 75 تا 190 متر می باشد. برج های پدافند هوایی در غربی ترین قسمت پهنه C شهرک چیتگر و مجاور بلوار پژوهش واقع شده اند که این نکته مزیت خوبی برای واحدهای غربی و جنوبی به حساب می آید. 
در نهایت باید گفت برج های پهنه C در شهرک چیتگر با بیشترین فاصله از یکدیگر، محوطه سازی و مشاعات بسیار مناسب و گسترده تری نسبت به دو پهنه ی دیگر یعنی بوستان و سروستان دارند، همچنین همجواری با بلوار پژوهش و باغ ملی گیاهشناسی آرامش و آسایش بیشتری را نصیب ساکنین این پروژه ها می نماید. 

نگارنده ؛ پدرام افشار