دلایل برتری چیتگر منطقه 22 : سکونت،سرمایه گذاری،گردشگری

27نفر 1402/05/23 836

دلایل برتری چیتگر منطقه 22 : سکونت،سرمایه گذاری،گردشگری

در این صفحه می خوانید :

مزایای منطقه 22 تهران

بافت سکونتی :

  • به جرات می توان گفت هیچ منطقه ای در تهران به اندازه منطقه 22تنوع پروژه های مسکونی  را در خود جای نداده است. بطوری که خریدار با هر بودجه و سلیقه ای که وارد منطقه شود، می تواند گزینه ای در یکی از برج های دریاچه چیتگرانتخاب کند.

بافت سرمایه گذاری:

  • شهرداری منطقه 22 سازنده های منطقه را مکلف نموده است که به ازای ساخت پروژه های مسکونی، سرانه های تجاری و خدماتی و رفاهی را نیز تامین نمایند. علاوه بر این امر در راستای توسعه شهری منطقه 22 و مدرن سازی در پایتخت، زیرساخت های بسیار گسترده ای در منطقه 22 ساخته و در حال ساخت می باشد. پروژه های تجاری اداری مختلفی که هر کدام صنف های مختلفی را در غرب تهران پوشش می دهند مثل مجتمع تجاری اداری تماس که تبدیل به بورس موبایل در غرب تهران شده است.

بافت گردشگری :

  • با احداث دریاچه خلیج فارس در منطقه 22 یکی از بزرگ ترین قدم های جذب سفرهای درون شهری در منطقه 22 برداشته شد. مجموعه تفریحی بام لند به تنهایی بیش از دو سوم گردشگران ورودی در منطقه چیتگر را شامل می شود. بازار بزرگ ایران یا ایران مالنیز به تنهایی یکی از قطب های گردشگری غرب تهران می باشد.

منطقه بیست و دو جزو مناطق تازه ساز و مدرن تهران است که دارای کلیه امکانات رفاهی و گردشگری است و به نوعی کلیه کمبودها و ضعف های مناطق با بافت سنتی تهران را پوشش داده است. از جمله شاخص ترین مکان های این منطقه می توان به دریاچه خلیج فارس، مجتمع تجاری بام لند، ایران مال (از بزرگترین مال های خاورمیانه) و ... اشاره کرد.

از مزایای بی شمار دیگر منطقه22 نسبت به مناطق دیگر تهران ، می توان به نزدیکی به بزرگراه های اصلی تهران، خیابان های عریض، استانداردهای  بیشماری که رعایت شده است، هوای سالم و بافت نوساز شهرک های مسکونی اشاره کرد.

 

موقعیت جغرافیایی

سرمایه گذاریدر منطقه 22 یک سرمایه گذاری خوش آتیه به شمار می رود. با توجه به تورم موجود و تغییرات اقتصادی این منطقه نیز به تازگی دچار افزایش قیمت شده است که باز هم به نسبت سایر مناطق، دارای قیمت منصفانه تری خواهد بود. با توجه به پیشرفت های چشم گیری که منطقه22 طی سال های گذشته داشته است، می توان میزان پیشرفت و توسعه شهری را با مناطق شمال تهران مقایسه کرد.

منطقه ۲۲به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، بستری مناسب جهت اجرای برنامه های دولتی، تاسيس سفارتخانه ها، هتل ها، مراکز تفریحی و ورزشی و حتی سرمايه گذاری های خارجی نسبت به سایر مناطق می باشد. قشری که در اطراف تهران و مناطقی چون کرج و قزوین دارای کارخانجات و معادن هستند جهت تامین دفاتر کاری خود به برج تجاری اداری لکسون روی آورده اند. پروژه لکسون، برج اداری تجاری است که دارای امکانات فوق العاده و طراحی لوکس و خاصی است که در نوع خود در ایران بی نظیر است. لکسون روبه روی بام لند قرار گرفته که بام لند نیز خود علاوه بر جنبه ی تفریحی جنبه ی تجاری هم دارد: (بسیاری از برند ها در بام لند سرمایه گذاری میکنند). این ساختمان ها ضد زلزله هستند و دارای معماری های جدید و نوین (معماری سبز) ، ویو دریاچه و استاندارد های روز دنیا هستند و از نظر امنیتی ، امنیت مطلوب تری را دارا هستند.

 

موقعیت  آب و هوایی

وزش باد در پایتخت به صورت غربی- شرقی است، به دلیل وجود پارک های جنگلی چیتگر، وردآورد، دوشان دره، لتمان کن این منطقه دارای آب و هوای مطلوب، پاکیزه و لذت بخشی نسبت به اکثر محله های تهران است.

از سال 1387 که طرح تفصیلی منطقه22 بازبینی و شروع شد هدف این بود که منطقه ی 22 منطقه ای جدا از مناطق تهران و منطقه ای گردشگری ، توریستی و برج سازی (برج هایی همانند برج های دبی) باشد.

از آنجایی که تنوع خانه های ساخته شده در این منطقه بسیار زیاد است، افراد با هر سلیقه ای می توانند در یکی از برج ها یا آپارتمان ها یا ویلاهای ساده زندگی کنند. در کنار خرید می توانید رهن و اجاره آپارتمان در شهر چیتگر را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از صاحبخانه ها املاک خود را برای رهن و اجاره به بنگاه های املاک ارجاع می دهند.

 

موقعیت سرمایه گذاری

پیش خریددر این منطقه ویژه کسانی است که میخواهند صاحبخانه شوند و یا قصد سرمایه گذاری با بودجه کم را دارند، از این طریق می توانند نسبت به مقدار سرمایه خود از ارزش افزوده پروژه بهره ببرند و در واقع چونکه این پروژه ها از مرحله خاک پیش فروش شده و تعاونی ساز هستند قیمت تمام شده ی آنها خیلی کمتر (تقریبا یک سوم) از یک واحد آماده می باشد. بنابراین به دلیل وجود شرایط مختلف پرداختی و تنوع در ساخت و سازها (پروژه های آماده، پنت های بزرگ، واحد های اداری با ویو دریاچه، منزل های مسکونی ساده، لوکس و...) در منطقه22 به منظور سهولت خرید مشتریان، خرید و سرمایه گذاری در این منطقه مناسب تمامی اقشار می باشد.

افرادی که میخواهند خانه دار شوند این امکان برایشان فراهم است که بتوانند با قیمتی منصفانه و سودآور به خانه خود برسند. تعاونی در هرصورت با اینکه قیمتی علی الحساب است ولی درنهایت یک سوم قیمت آن خانه را برایشان تمام میکند و درعرض 3 الی4 سال بسته به شرایط تعاونی و آن مسکن تعیین میکند که میزان اقساط و تسهیلات برای آن افراد چگونه باشد. به تازگی در این حوزه سهام بندی کرده اند که به منظور سهولت خریداری برای مشتریان صورت گرفته است. بدلیل وجود تورم در جامعه علی الخصوص در حوزه ی ملک، خریداری یک واحد در این روزها برای بسیاری از افراد سخت است به همین خاطر از سهام بندی استفاده میکنند که مشتریان بتوانند طی مراحلی یک واحد کامل را خریداری نمایند.

امتیاز پروژه های چیتگر را از کجا بخریم

معمولا تعاونی های سازنده در منطقه 22 در قدم اول در ساخت یک پروژه اقدام به عضوگیری اولیه یا پذیره نویسی می نمایند. این دقیقا زمانی است که می توانید عضویت یک پروژه را بدون پرداخت حق امتیاز داشته باشید، فقط با پرداخت مبلغ زمین و تراکم. همین عدد پس از تکمیل عضوگیری توسط تعاونی دارای ارزش افزوده شده و خریداران بعدی می بایست عضویت شما را با پرداخت حق امتیاز خریداری نمایند. وقتی یک واحد را پیش خرید میکنید  و در قدم اول در پذیره نویسی شرکت می کنید، یعنی زمانی که زمین جواز تراکم خریداری می کنید مبلغ آن را طی اقساط کوتاه مدت به تعاونی پرداخت می کنید. واقساط ساخت براساس پیشرفت کار، لوکیشن قرارگیری و میزان امکانات روز به روز امتیاز دریافت می شود و سرمایه گذارانی که می دانند چه زمانی باید وارد پروژه ی پیش خرید شده و چه زمانی قصد فروش آن را داشته باشند، میتوانند سود (امتیاز) را دریافت کنند و وارد پروژه ی پیش خرید دیگر شوند، در این حین است که این سرمایه گذاران رشد بسیاری میکنند که به همراه یک مشاور خوب و تخصصی در این منطقه میتوانند این کار را انجام دهند.

در نتیجه :

از جمله دلایل رشد قیمت ملک و افزایش سرمایه گذاران ملکی در منطقه 22 میتوان به دریاچه چیتگر ( شهدای خلیج فارس ) ، باغ و موزه گیاه شناسی ملی ایران ، ایرانمال یا بازار بزرگ ایران و سایر مراکز تفریحی – تجاری دیگر از قبیل رزمال و آبشار تهران و غیره پرداخت. همچنین چشم انداز منحصر بفرد و دسترسی های عالی به شاهراه هایی همچون اتوبان شهید همت (شهید خرازی) ، اتوبان حکیم (شهید همدانی) و اتوبان تهران – کرج و غیره اشاره نمود.

نگارنده : لیلی عرفانی(09122267180)

 


کاظم لو 11 ماه و 2 هفته قبل

مطالب بسیار کارشناسی شده و عالی وبینظیر بودن
باسپاس

پدرام افشار 11 ماه و 2 هفته قبل

با عرض سلام و ادب استاد درس پس میدیم خدمتتون،قابل دونستید مطالب مارو مطالعه کردید.

R.h 11 ماه و 2 هفته قبل

بسیارمطالب عالی بودواطلاعات عمومی خوبی رابنطرمن ب گوش همه رسانیدید

پدرام افشار 11 ماه و 2 هفته قبل

ممنون از لطفتون باعث افتخار هست که مخاطبین فهیمی مثل شما داریم. مطالب سرکارخانم عرفانی عالی هستند

R.h 11 ماه و 2 هفته قبل

بسیارعالی واموزنده

پدرام افشار 11 ماه و 2 هفته قبل

ممنون و ارادت

مهران 11 ماه و 2 هفته قبل

ممنون از مطالب خوبتون

پدرام افشار 11 ماه و 2 هفته قبل

ممنون از حسن انتخاب شما،ارادت

عامری 11 ماه و 2 هفته قبل

خانم عرفانی عالی هستن ممنونم بابت زحمانتون

پدرام افشار 11 ماه و 2 هفته قبل

سلام وقت بخیر ممنون از لطفتون،دقیقا درست میفرمایید خانم عرفانی ما عالی ترین هستند